Usuwanie rozstępów Kraków

Rozstępy dla wielu kobiet są poważnym problemem. Zazwyczaj powstają w czasie ciąży, w efekcie zmian hormonalnych, nagłego przyrostu wagi , a spowodowane są zbyt szybkim rozciąganiem się skóry.Włókna kolagenowe nie wytrzymują napięcia i pękają, tworząc rozstępy.Za wszystko odpowiedzialny jest kortyzol(gromadzi się we krwi w zbyt dużych ilościach i upośledza funkcjonowanie fibroblastów), włókna stają się słabe i  kruche, a przy mocnym rozciąganiu skóry pękają.Na szczęście innowacyjne zabiegi skutecznie redukują ten problem i usuwanie rozstępów Kraków jest bardzo proste.

usuwanie rozstępów Kraków

Dlaczego zabieg a nie kremy?

Oczywiście kremy, ćwiczenia, dieta na pewno pomogą ci w poprawieniu skóry, jednak nie usuną one rozstępów. Nie jesteśmy w stanie naprawić struktur skóry przy pomocy tak banalnych działań.Za to zabiegi pozwolą na całkowite usunięcie rozstępów, ponieważ działają bezpośrednio na dany problem.

Jak powstają rozstępy?

1.Faza zapalna(trwa około 2 lata, rozstępy maja różowy, czerwony, fioletowy kolor, łatwo się ich pozbyć)

2.Faza zanikowa(rozstępy stają się białe, a uszkodzone włókna nie mają już zdolności do regeneracji, całkowite usunięcie się jet mało prawdopodobne)

Rozstępy występować mogą na każdej części ciała oprócz stóp, rąk i twarzy. Mogą przybierać różny wygląd np. poprzeczne paski, wachlarzykowatą, promienistą lub horyzontalną formę. Problem rozstępów dotyczy dwa razy częściej kobiet niż mężczyzn, mogą pojawić się w każdym wieku.

usuwanie rozstępów Kraków

Usuwanie rozstępów Kraków

Aplikator laserowy dostarcza impulsy w postaci mikro wiązek, tworząc w skórze głębokie, wąskie kolumny skoagulowanej tkanki. Inicjowany jest proces naturalnej regeneracji i następuje wytworzenie nowej, zdrowej tkanki wypełniającej kolumny uszkodzone przez koagulację.Po zabiegu zabronione jest opalanie, a najlepiej żeby lekarz przepisał jakieś chemioterapeutyki. Oczywiście żeby uzyskać pożądany efekt trzeba wykonać kilka takich zabiegów.Nie należy do najprzyjemniejszych, ale nie jest bardzo bolesny.